Гуртожиток є структурним підрозділом ПЗВО «НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ». Метою функціонування гуртожитку визначено забезпечення іногородніх та іноземних слухачів Академії місцем комфортного проживання.
В гуртожитку забезпечуються необхідні умови для проживання, відпочинку, побуту та фізичної культури його мешканців. Вирішення питань забезпечення належних побутових умов проживання здійснюється за участю органів студентського самоврядування.
Станом на сьогодні у розпорядженні Академії діють два гуртожитки в межах міста Києва: гуртожиток № 1 вул. Харківське шосе, 210; гуртожиток № 2 вул. Ломоносова, 35.
Процедура поселення до гуртожитків
КРОК 1

ПОДАЧА ДОКУМЕНТІВ
▪ Заява;
▪ 2 фотокартки 3х4;
▪Довідка із медичного центру ▪флюорографічного обстеження не пізніше як за 9 місяців до часу поселення;
▪ Квитанція про оплату за рік проживання.
КРОК 2

Отримання ордеру на поселення
КРОК 3

Укладення договору найму житлового приміщення і вселення в кімнату
КРОК 4

Отримання перепустки
- Положенням про Гуртожитки;
- Правилами проживання в гуртожитку;
- Вимогами протипожежної безпеки;
- Санітарно-епідеміологічними нормами;
- Пропускним режимом;
- Санкціями за порушення правил користування гуртожитком та пошкодженням (знищенням) майна.
Якщо особа, яка отримала дозвіл на поселення у гуртожиток, протягом 10-ти днів не вселилася у гуртожиток, за загальним правилом вона вважається такою, що не потребує поселення.
Надання кімнати в сімейному гуртожитку особам здійснюється на підставі рішення ректора за спільним клопотанням директора/декана та органу студентського самоврядування інституту/факультету, на якому навчаються такі особи.

ФОРМА ЗАЯВИ НА ПОСЕЛЕННЯ В ГУРТОЖИТОК

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГУРТОЖИТКИ
Правила проживання у гуртожитках Академії визначені в Положенні про гуртожитки НЮА.
Проживання у гуртожитку будується на принципах добросусідства, відповідальності, поваги до особистості. Не допускаються факти дискримінації, фізичного та психологічного насилля, приниження людської гідності тощо.
В кімнатах гуртожитку (окрім сімейного гуртожитку) повинні проживати особи однієї статті. Міні-блоки гуртожитку, що мають спільні місця загального користування, мають бути також заселені особами однієї статті.
Комендант гуртожитку веде облік майна загального користування, що міститься в кімнаті, окремо щодо речей, які знаходяться на балансі гуртожитку і речей приватної власності мешканців кімнати.
Мешканці мають право на цілодобовий доступом до гуртожитку за пред’явленням перепустки. Відвідувачі (особи, які не проживають у гуртожитку) мають право перебувати в гуртожитку з 08:00 до 23:00. При вході до гуртожитку відвідувач пред’являє документ, який посвідчує його особу, і реєструється в книзі відвідувачів. Особа, яка проживає в гуртожитку, зобов’язана особисто зустріти відвідувача, а також провести його при виході з гуртожитку. Залишення на ніч сторонніх осіб забороняється.
У виняткових випадках за дозволом директора/декана інституту/факультету, його заступника й згодою всіх мешканців в кімнаті може залишитися близький родич, але не більше ніж на три доби.
Відповідальність за своєчасний вихід з гуртожитку відвідувачів і дотримання ними норм Положення про гуртожитки НЮА несуть мешканці гуртожитку, які запросили гостей.
У разі наявності вільного ліжко-місця в кімнаті інші її мешканці зобов’язані перевірити наявність у коменданта гуртожитку дубліката ключів від цієї кімнати, а у разі відсутності – надати його задля забезпечення права іншої особи на поселення (переселення) на вільне місце. В іншому випадку комендант гуртожитку при відсутності цих мешканців має право увійти до цієї кімнати у супроводі комісії із
одночасною заміною замка та наданням нових дублікатів мешканцям по їх поверненню. Така комісія створюється за рішенням коменданта у складі не менше трьох осіб за обов’язкової участі представників студентської ради гуртожитку.
Особи мають право проживання у гуртожитку на весь час навчання. По завершенню навчання або його припинення з інших причин мешканці зобов’язані залишити гуртожиток протягом 14 днів з дня відрахування. При залишенні кімнати особа зобов’язана ліквідувати всі недоліки, що виникли з її вини протягом часу проживання.
За клопотанням директора/декана інституту/факультету з дозволу ректору, учаснику освітнього процесу, який завершив навчання, може бути дозволено подальше проживання у гуртожитку на певний період при наявності вільних місць і відсутності осіб, що потребують поселення у гуртожиток.