Національна Юридична Академія

Навчання іноземців

Прийом на навчання до закладів вищої освіти іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про вищу освіту», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про закордонних українців», «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Указом Президента України від 03 червня 1994 року № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова», постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 684 «Деякі питання набору для навчання іноземців та осіб без громадянства», наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536.

Іноземці та особи без громадянства (далі – іноземці) можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо іншого не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність. Прийом іноземців до закладів вищої освіти на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців (крім іноземців та осіб без громадянства, у тому числі закордонних українців, які постійно проживають в Україні, осіб, яких визнано біженцями, та осіб, які потребують додаткового захисту).

Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми. Зарахування іноземців на навчання на відповідний рівень вищої освіти здійснюється за результатами вступних іспитів з визначених предметів і мови навчання та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий ступінь (рівень) освіти.

Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до закладів вищої освіти України на підставі наказів про зарахування. Підтвердженням факту навчання може бути довідка, сформована в ЄДЕБО. Вимоги закладу вищої освіти щодо відповідності вступників із числа іноземців, які прибули в Україну з метою навчання, умовам прийому на відповідні рівні вищої освіти, а також строки прийому заяв і документів, проведення вступних випробувань, творчих конкурсів та зарахування зазначаються у Правилах прийому та оприлюднюються на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти.

Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах встановлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.

Іноземці, які прибувають в Україну для участі в програмах академічної мобільності або для здобуття вищої освіти за узгодженими між українським та іноземним закладами вищої освіти освітніми програмами, приймаються на навчання з урахуванням відповідних договірних зобов’язань відповідних закладів вищої освіти. Закордонні українці, які на законних підставах перебувають в Україні і статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, під час вступу до закладів вищої освіти України користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Закордонні українці, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця (крім осіб, які постійно проживають в Україні), можуть зараховуватись на навчання за державним замовленням у межах встановлених квот для іноземців за співбесідою з предметів, передбачених Правилами прийому.

Іноземці та особи без громадянства, у тому числі закордонні українці, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі за рахунок коштів державного або місцевого бюджету.


Навчання в НЮА здійснюється на підставі:

  • міжнародних договорів України;

  • загальнодержавних програм;

  • договорів, укладених з юридичними та фізичними особами.

ЗАПРОШЕННЯ НА НАВЧАННЯ

Всі іноземці, які прибувають до України з метою навчання, мають отримати від університету, до якого вони вступають «Запрошення на навчання», для можливості отримання візи D13 (навчання). Запрошення має відповідати всім вимогам, встановленим Міністерством освіти і науки України до даного документу.


Для отримання Запрошення до Відбіркової комісії необхідно надати наступні документи:

  • Копія дійсного паспорту з нотаріально завіреним перекладом, сторінки, де вказується прізвище, ім’я, по-батькові українською мовою.

  • Документи про повну середню освіту (копію з перекладом на українську мову).

  • Згоду на обробку персональних даних.


Доручення для отримання запрошення (у випадку, якщо вступник забирає його не особисто, легалізоване в країні громадянства вступника з перекладом українською мовою).

«Платформа для підвищення кваліфікації адвокатів»

Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»  передбачено, що під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень. Така відмітка про дотримання вимоги про щорічне підвищення кваліфікації у визначеному обсягу годин вноситься до профайлу адвоката в Єдиному реєстрі адвокатів України.

Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України (в новій редакції), з яким Ви можете ознайомитися за посиланням, покладає організацію та реалізацію процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні на Вищу школу адвокатури НААУ. НАЦОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ є закладом, який отримав акредитацію Експертної ради ВША НААУ та проводить заходи з підвищення кваліфікації для адвокатів для всіх регіонів України, більшість з яких доступні в онлайн-трансляції. Авторські курси присвячені найбільш актуальним питанням тлумачення та застосування законодавства, огляду практики Європейського суду з прав людини, питанням адвокатської етики, розвитку практичних професійних навичок тощо.

До процесу підвищення кваліфікації як лектори залучені відомі адвокати, члени органів адвокатського самоврядування та Комітетів НААУ, науковці, судді. Всі лектори проходять попередню сертифікацію.

Червень 2023

Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Events for 1 Червень
Немає подій
Events for 2 Червень
Немає подій
Events for 3 Червень
Немає подій
Events for 4 Червень
Немає подій
Events for 5 Червень
Немає подій
Events for 6 Червень
Немає подій
Events for 7 Червень
Немає подій
Events for 8 Червень
Немає подій
Events for 9 Червень
Немає подій
Events for 10 Червень
Немає подій
Events for 11 Червень
Немає подій
Events for 12 Червень
Немає подій
Events for 13 Червень
Немає подій
Events for 14 Червень
Немає подій
Events for 15 Червень
Немає подій
Events for 16 Червень
Немає подій
Events for 17 Червень
Немає подій
Events for 18 Червень
Немає подій
Events for 19 Червень
Немає подій
Events for 20 Червень
Немає подій
Events for 21 Червень
Немає подій
Events for 22 Червень
Немає подій
Events for 23 Червень
Немає подій
Events for 24 Червень
Немає подій
Events for 25 Червень
Немає подій
Events for 26 Червень
Немає подій
Events for 27 Червень
Немає подій
Events for 28 Червень
Немає подій
Events for 29 Червень
Немає подій
Events for 30 Червень
Немає подій